V termíne 23. a  24. októbra 2023 sme sa zúčastnili na štvrtom nadnárodnom projektovom stretnutí, na Pedagogickej fakulte Západočeskej univerzity v Plzni. Začali sme projektovou večerou a pokračovali sme projektovým stretnutím. Cieľom stretnutia bol rozvoj materiálov pre študentov, diskusia o metodickej príručke a vytvorenie kurzu pre vzdelávanie učiteľov. Naši partneri z univerzity boli vynikajúcimi hostiteľmi, podarilo sa nám spraviť veľa kreatívnej práce a zároveň vládla veselá atmosféra.

Čo sa nám podarilo v projekte už urobiť?

Máme za sebou takmer rok v projekte a prvý cieľ projektu – materiál pre študentov na tému udržateľnosti, enviro výchovy a zdravej výživy sa pekne rozbieha. Prvé štyri lekcie z každého konceptu uzreli svetlo sveta, obsah, farbu, dizajn a máme z toho radosť. Dohodli sme sa na  príručke metodických pokynov pre učiteľov, na tom ako testovať úspechy študentov v projekte, zvládli sme dizajn vzdelávacieho kurzu pre učiteľov.

Vyskúšali sme  prvé lekcie so žiakmi, a máme radosť, že ich tieto témy zaujímajú. Vedia si napríklad vyrobiť Jojo z plastových vrchnáčikov v rámci recyklácie materiálov a začínajú uvažovať nad tým, či kupujú zdravé potraviny v obchodoch.

Čo nás čaká v najbližšom období.

Je pred nami vývoj ďalších učebných zdrojov pre študentov, 6 ďalších lekcií z Environmentalistiky a 6 ďalších zo Zdravej výživy. Neskôr rozbehneme pilotáž so žiakmi a budeme dolaďovať už hotové materiály. Vidieť hotové pripravené farebné aktivity pre žiakov je naozaj výborný pocit, držte nám palce­! : )

Kde nás môžete nájsť?

Viac informácií o projekte Innovative Steps a o tom, čo sa v súčasnosti deje, nájdete na našej oficiálnej webovej stránke a na našom facebookovom profile:

Viac info:

https://innovativesteps.expolpedagogika.sk

https://business.facebook.com/InnovativeSusTainabilityEducation